O Penzionu

Turistická ubytovna Svatá Kateřina, čp.11

Svatá Kateřina byla kdysi významná obec, dnes je to místní část obce Chudenín v okrese Klatovy, ležící v nadmořské výšce 630 m n.m., necelých 6 km západně od Nýrska nedaleko hranice s Německem. Někdejší královácká rychta, jedna z osmi na Šumavě, leží ve svahu nad údolím Chodské Úhlavy, za ním se pak terén strmě zvedá směrem ke Královskému hvozdu. V roce 1993 zde byl obnoven silniční hraniční přechod Svatá Kateřina – Rittsteig.

Samotná ubytovna poskytuje celkem 6 dvoulůžkových pokojů (některé s možností přistýlky) se samostatným sociálním zařízením. V přízemí je situována kuchyně, 2x společenská místnost, z toho jedna s krbem, lyžárna a sauna. Celý areál je uzavřený, v letním období je možnost posezení pod pergolou s grilováním. 


Nádherná příroda Šumavy a Bavorského lesa je protkána velkým množstvím turistických a cykloturistických tras, lyžařských stop i sjezdových tratí. Na německé straně ve vzdálenosti pouhých 7 km jsou  skvělé sjezdovky v lyžařském areálu na Hohenbogenu, viz. www.hohenbogen.de . V okolí Rittsteigu (2 km) je upraveno velké množství lyžařských stop. V 10 km vzdáleném městečku Lam je možnost využít Osserbad Lam Aquapark, více info na www.lam.de. Ve vzdálenosti 32 km od Svaté Kateřiny je město Železná Ruda – jedno z největších středisek v ČR s celoročními aktivitami.

Zima – Velký Javor(Grosser Arber), SKI Areál Špičák a Železná Ruda, velké množství běžeckých tras, jak na české, tak i na německé straně.

Léto – cyklo a pěší turistika po Šumavě a Bavorském lese.

Ceník

450,-Kč/osoba/noc  – dva a více dní
600,-Kč/osoba/noc  – jeden den
Děti do 12 let zdarma

Sazba za celý objekt

1 noc 7.000,-Kč/den/noc
2 a více nocí 4.500,-Kč/den/noc
V období od 22.12. daného roku do 1.1. následujícího roku: 12.000,-Kč/den/noc

Pro závazné potvrzení rezervace je nutné uhrazení zúčtovatelné zálohy ve výši 50% z celkové ceny pobytu, a to co nejdříve, nejpozději však 21 dní před nástupem pobytu. Zbylou část úhrady je nutné uhradit nejpozději 7 dní před plánovaným nástupem. Veškeré platby provádějte bezhotovostním převodem na účet společnosti ORI, spol. s r.o. – č. 04446253/0300 ČSOB Plzeň. V případě zrušení pobytu ze strany zájemce o ubytování, jsou uhrazené částky nevratné.

Kontakt na správce: Přerost Miroslav –  tel. 602 106 299

Fakturace :  ORI, spol. s r.o. – tel. 371 522 511; 724 314 379; e-mail: eko.ori@mybox.cz