Honitba

V současné době obhospodařujeme dvě honitby. Honitba Hvozd (č. 222006) o výměře 1 311 ha, je v pronájmu od Lesů České republiky. Druhá honitba, Obora Srdíčko, (č. 2222340), o výměře 164 ha, se z velké části nachází na pozemcích naší společnosti a pozemcích pronajatých od Pozemkového fondu České republiky.

Honitba Hvozd

Honitbu Hvozd o výměře 1311 hektarů máme v nájmu od lesů České republiky. Honitba se rozkládá na katastrálním území obcí Bělá nad Radbuzou, Smolov, Železná, Třemešné , Nová Ves. Honitba se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Český les, v nadmořské výšce 500 – 740 metrů nad mořem. V honitbě jsou normované stavy jelena evropského, daňka evropského a jelena siky japonského, muflona evropského, srnce obecného a prasete divokého. Dále zde můžete pozorovat bobra evropského, vydru říční, lišku obecnou, jezevce lesního, kunu lesní a kunu skalní, tchoře tmavého, mývala severního, norka amerického a v posledních dvou letech i vlka obecného. V korunách stromů můžete zahlédnout orla mořského, orlovce říčního, káně obecné, jestřába lesního, luňáka červeného, volavku bílou i šedou, kormorána velkého, krkavce velkého, ledňáčka říčního a celou řadu dalších drobných ptáků. 

Lov zvěře:

Obora Srdíčko –  je možný  celoročně, samozřejmě s dodržením chovatelských zásad. Lovit lze daňka evropského a jelena siku Dybowského.

Honitba Hvozd – je možno lovit jelena evropského, daňka evropského, muflona evropského, srnce obecného a prase divoké. Samozřejmě zvěř myslivosti škodící.

Poplatkový lov je možný jak v oboře Srdíčko tak v honitbě Hvozd. Ceny poplatkových lovů se stanovují dohodou.

Pozorování a fotografování v oboře je možné po domluvě s oborníkem.

Ubytování pro poplatkové lovce je možno zajistit buď přímo v oboře (roubenka)  nebo v blízkém okolí.